Шукати в цьому блозі

Профорієнтація

Крок до самовизначення 

http://prof.osvita.org.ua/uk/determine/testing/index.html 

Тест "Яка професія мені підходить"

http://www.testi.ru/p/test0.php?tid=281&vid=1&all=10&scr=0&rid=4 

Буклет для молоді з профорієнтації

https://drive.google.com/file/d/1Z5Se6SmKLKjQpLWbZmKhl-7fQ-OffJZU/view

Профорієнтація

https://pon.org.ua/novyny/6670-zapracyuvala-onlayn-platforma-z-proforyentacyi-ta-rozvitku-karyeri.html

Тестування онлайн

http://prevolio.com/tests.aspx

ПОРАДИ СТАРШОКЛАСНИКАМ
Хто допомагає (і заважає) вибрати професію?
     Позиція старших членів сім'ї - які вважають, що несуть пряму відповідальність за твоє благополуччя і тому прагнуть нав'язати свою думку. До речі, не так вже погано, коли хто-небудь за тебе переживає і хоче допомогти, але все таки - це твоє майбутнє. Залиши за собою остаточний вибір.
     Позиція друзів і подруг - дружні стосунки в юнацькому віці часто дуже міцні і можуть серйозно впливати на вибір професії. Але спробуйте ухвалити незалежне рішення, знову-таки: це твоє майбутнє. Для цього слід дотримуватися правила - ухвалене рішення повинне відповідати твоїм інтересам, і нічиїм більше!
Позиція вчителів, шкільних педагогів - спостерігаючи за поведінкою, учбовою і позаучбовою діяльністю учнів, досвідчений педагог може знати  багато такого, що приховано від непрофесійних очей. Тому, якщо у тебе виникли проблеми з вибором професії, запитай у вчителя. Звичайно, у того, якому ти довіряєш. І знову-таки, стеж, щоб остаточне рішення відповідало твоїм інтересам.
Особисті плани і уявлення про майбутню роботу. У тому числі і уявлення про передбачуваний рівень доходів. Щоб ці уявлення не були занадто     відірваними від землі, потрібно постаратися дізнатися якомога більше про свою майбутню професію. Не соромся питати, знайомся з людьми, дізнавайся про все досконально. Краще витратити небагато часу сьогодні, чим кусати собі лікті після закінчення ВНЗ.
     Здібності - спирайся на них не тільки за успіхами в навчанні, але і за досягненнями в найрізноманітніших видах діяльності. Не забувай також і про          можливість удатися до допомоги психолога, пройти тестування, скористатися радою досвідченого педагога.
   Рівень вимог на суспільне визнання. Як би складно це не звучало, суть приблизно така: кожна людина прагне визнання, воно є винятково важливим для особи. І тим не менше: не кожному призначено стати знаменитим співаком, видатним політиком або лауреатом Нобелівської премії. Плануючи свій трудовий шлях, зважай на реалістичність вимог. Адже за розчарування доводиться платити дуже дорого.
     Інформованість - важливо подбати про те, щоб зібрані відомості про професію не виявилися спотвореними, неповними, односторонніми. Якщо             професія тобі сподобалася просто тому, що в кіно це виглядає класно, дізнайся, як йдуть справи насправді. Як? Можна попроситися стати учнем або асистентом професіонала. Нехай спочатку тобі дістанеться  сама нецікава робота: купувати для нього каву, виносити сміття або ввічливо посміхатися клієнтам, нічого. Тільки так ти за короткий строк дізнаєшся, як все насправді.
     Прочитавши уважно цей список, ти зрозумієш, що здібності і таланти              людини при виборі майбутньої роботи враховуються в останню чергу. Чи правильно це? Відповідь очевидна: звичайно, ні! Постарайся звернути пильну увагу на цей важливий компонент вибору, який єдиний може принести успіх в житті - власні таланти і здібності.
     Вирішуючи, яка професія цікавить тебе найбільше, намагайся враховувати не лише думку твоїх батьків, друзів і знайомих, а, в першу чергу, те, що подобається саме тобі. Подумай, міг би ти займатися цією справою день за днем, протягом, можливо, не одного року, докладаючи максимум зусиль і старань? Адже зараз, щоб добитися в житті успіху, потрібно прагнути бути кращим в будь-якій з вибраних тобою спеціальностей.
     Також ти повинен чітко визначитися: на що ти очікуєш від майбутньої професії. Для цього необхідно врівноважити твої професійні та особисті прагнення, а також реальні потреби на ринку праці і твої запити щодо професійної самореалізації:
- обрана професія і твої життєві цінності: наприклад, чи буде вона сприяти твоєму духовному зростанню, якщо для тебе це є важливим; чи зможеш ти, наприклад, займаючись музикою, вирішувати проблеми екології, якщо це один з твоїх найголовніших життєвих пріоритетів;
- твої життєві плани і обрана професія: якщо у твоїх планах, припустимо, є бажання об'їздити весь світ, то, вибравши професію вчителя, ти навряд чи зможеш досягти поставленої мети. Або ти мрієш про велику сім'ю, тоді, обравши професію капітана дальнього плавання або іншу, пов'язану з тривалими відрядженнями, ти, швидше за все, не відчуватимеш себе комфортно, перебуваючи багато часу далеко від родини;
- твої назрілі сьогоденні проблеми. Подумай, чи є у тебе можливість, перш за все матеріальна, вчитися на стаціонарі декілька років? Адже багато професій, наприклад лікаря, актора та інші, не припускають заочного навчання. Також важливо було б дізнатися наперед, де і в якому місті навчають обраній тобою спеціальності. Якщо у твої плани, з якихось причин, не входить переїзд на час навчання в інше місто, наприклад, хворіє хтось з батьків і йому потрібна твоя допомога і підтримка, переглянь свої плани і підбери щось аналогічне.             Можливо, з часом ти зможеш освоїти вподобану тобою спеціальність, адже зараз безліч людей здобувають другу освіту, чим заслуговують тільки пошани.

     Реальне працевлаштування за обраною спеціальністю. Вивчи ринок вакансій на сьогоднішній день і його тенденції з перспективою на час твого навчання. Чи не буде так, що, провчившись 4-5 років, віддавши масу сил і коштів, тобі доведеться або терміново перенавчатися, або погоджуватися на роботу, яка має вельми віддалене відношення до твоєї професії, або взагалі його не має. В даному випадку, скоріш за все, тобі не обійтися без консультації фахівця служби зайнятості. Тільки він зможе кваліфіковано розповісти, на яке працевлаштування за твоїм фахом в даному регіоні ти реально можеш    розраховувати.

Як вибрати професію за темпераментом?
Як вибрати професію за темпераментом? Настав час серйозно замислитися про твою майбутню професію? Батьки хочуть бачити улюблене чадо успішним адвокатом, дід мріє, що ти підеш по його стопах і будеш хірургом. Тебе ж приваблює робота в шоу-бізнесі. Не дивно - це престижно, модно. Але твій кращий друг поступає в кулінарну академію, може продовжити навчання «за компанію»? Можливо, одна з цих професії дійсно підходить тобі. Але як зробити вибір напевно? Вибір майбутньої професії залежить від багатьох факторів: від твоїх інтересів, здібностей, затребуваності професії на ринку праці. Але найголовніше - кожна професія висуває свої вимоги до фахівця. Десь є попит на креативні, енергійні уми, іншим же потрібні неквапливі, схильні до глибокого аналізу співробітники. Тип темпераменту значно впливає на вибір майбутньої професії. Яким чином? Спробуємо визначити до якого типу темпераменту, а їх чотири (холерик, сангвінік, флегматик, меланхолік), ставишся ти.
Любиш труднощі і перешкоди, здатний їх долати красиво, креативно. Часом ти схильний переоцінювати свої можливості, але це не страшно. Ти швидко включаєшся в роботу і завжди все доводиш до кінця. Прагнеш до самостійності і погано підкоряєшся владі. Кажуть, що ти напористий, але недостатньо наполегливий. ВИСНОВОК: ТИ ХОЛЕРИК.Холерики добиваються великих успіхів в тих професіях, де потрібна підвищена концентрація, увага і енергійність. Вони - лідери. Цей тип темпераменту виділяється великою стійкістю до стресів. При необхідності вони вміють швидко відновлювати свої сили. Хронічна втома настане не через обсяг робіт, а через постійну необхідність стримувати свою кипучу енергію. Холерикові протипоказані такі професії, як квітникарство, бібліотекарська справа. Рекомендовані професії: телерепортер, телеведучий, артисти тощо. Для холериків також непогані професії: товарознавець, артист, дипломат, журналіст, постачальник, підприємець, хірург, диспетчер, водій, тренер, менеджер, будівельник, режисер, кухар, слідчий, геолог, електрик . Серед однокласників ти виділяєшся високою працездатністю, легко зосереджуєш увагу. Паралельно виконувати кілька справ - простіше простого. Легко загоряєшся новою роботою, але також швидко втрачаєш до неї інтерес.
ВИСНОВОК: ТИ САНГВІНІК.
Сангвінік - природжений керівник. З точки зору підлеглих цей тип є, мабуть, найприємнішим і душевним начальником. Не дивно, подібний темперамент, як правило, характеризує розважливу людину. Його сильна риса - вміння вмовляти і розташовувати до себе. Проте технічні моменти в роботі часто викликають у сангвініків труднощі. Монотонна, конвеєрна, що вимагає постійної уваги робота не для них. Тому професію ткача, діловода, бухгалтера, майстра-годинникаря, радіомонтажника, бібліографа, архівіста, реставратора можна сміливо виключити. Рекомендовані професії: менеджер, учитель, лікар, психолог, вихователь, організатор, продавець, офіціант, інженер-технолог . Якщо ти не квапливий у навчанні та повільний у роботі? Успіху ти досягаєш за рахунок завзятості, терплячості. Виконання монотонної роботи - твоя фішка. Якщо тебе не будуть квапити, ти продумаєш всі дрібниці і доведеш справу до ідеалу. Але ти не прагнеш брати на себе обов'язки лідера, тому тебе нерідко називають неініціативним.
ВИСНОВОК: ТИ ФЛЕГМАТИК. На перший погляд негативна риса - повільність - робить їх дуже сильними. Здатність флегматиків неквапливо й без паніки проаналізувати становище - незамінна в стресових ситуаціях. Тому з них виходять висококласні економісти, бухгалтери, діловоди. З іншого боку, ця ж сама риса робить неможливою для них кар'єру хірурга і менеджера, але вони прекрасно підійдуть для ролі терапевта та головного бухгалтера. Рекомендовані професії: механік, електрик, інженер, агроном, водій, науковець - ботанік, астроном, фізик, математик. Ти - людина настрою. Вчора був здатний звернути гори, а сьогодні тобі лінь вставати з ліжка. Швидко втомлюєшся, важко пристосовуєшся до нового колективу. У роботі тобі необхідна постійна підтримка і регулярний відпочинок. Всі називають тебе неймовірно тонкою і спостережливою людиною, яка здатна помічати в поведінці людей такі деталі, які ті хочуть приховати.
ВИСНОВОК: ТИ МЕЛАНХОЛІК. Меланхолікам не слід вибирати роботу, де потрібне постійне спілкування з людьми, так як «спілкування» з комп'ютерами у них виходить набагато краще. Небезпечний такий тип темпераменту і в ролі водія громадського транспорту . Характерне їм гальмування нервової системи можуть привести до втрати концентрації, уваги і, як наслідок, надзвичайних ситуацій. Напружена робота лікаря, особливо хірурга, рятувальника, льотчика, диспетчера приведуть меланхоліка до виснаження нервової системи і погіршення здоров'я. Рекомендовані професії: педагог, діяч мистецтв, художник, швачка-модельєр, маляр, копіювальник малюнків, композитор, письменник, ветеринарний лікар, геолог, агроном, зоотехнік, бухгалтер, спеціаліст по машинопису, автослюсар, слюсар, токар, радіомеханік . Чистими холериками або флегматиками люди бувають рідко. Психологи вважають, що людина - це скоріше суміш різних темпераментів з переважанням якогось одного. Питання ким краще бути: сангвініком або меланхоліком - не має сенсу. Так як не буває хороших чи поганих типів темпераменту. Кожен тип психіки більше підходить для одних справ і професій і менше для інших. Старшокласники мало замислюються про плюси і мінуси свого темпераменту. І як результат, після отримання диплома, потрапляють в невигідні для них умови. Умови, коли більша і краща частина дня, яку людина проводить на роботі, перетворюється на муку, а решту часу йде на відновлення сил. Дізнайся про себе більше!

Немає коментарів:

Дописати коментар

 До міжнародного дня безпечного інтернету та безпечного користування інтернетом було проведено тренінг:"Булінг і кібербулінг: причини і...